białe robaki

 

Zajmujemy się dystrybucją jednych z najlepszych żywych przynęt na białego robaka, pinki, dendrobeany i robaka czerwonego (gnojaka zanętowego)


robaczki 

BIAŁY ROBAK

Najbardziej popularną żywa przynętą wędkarską i jednocześnie najtańszą jest biały robak. W ofercie mamy również barwionego białego robaka zwanego kolorowym. Oba rodzaje robaka powinny być w przechowywane w temperaturze 2-4 C⁰. Dla zwiększenia „żywotności” robaków powinny być one pakowane wraz z zasypką która zaabsorbuję wilgoć z pocącego się robaka. Powinna to być naturalna zasypka w postaci otrąb czy mąki kukurydzianej.

 

PINKA

Pinki- bardzo popularna przynęta wędkarska nieco mniejsza niż biały robak. Temperatura przechowywania powinna być trochę wyższa 4-6C⁰ Ten gatunek to bardzo żywotny robak mogący również stanowić istotny element w tworzeniu zanęty wędkarskie jako dodatek. Problem który może znacząco przyspieszyć rozproszenie kuli zanetowej jest ruch w nie żywej pinki. Można to zjawisko szybko wyeliminować poprzez dodanie do zanęty pinki mrożonej lub sparzonej gorąca wodą. W ofercie mamy mix kolorów, lub osobne kolory takie jak czerwona, żółta, biała i fluo.

 

Dendrobeana

Dendrobeana to gatunek z rodziny skąposzczetów. Bardzo wytrzymały robak o wysokim poziomie tolerancji na temperaturę stosowany w wędkarstwie wymiennie jako przynęta i jako dodatek do zanęty w postaci pociętej nożyczkami „sieczki”. Doskonały dodatek do zanęty na leszcza.

Czerwony robak (gnojak, gnojaczek) jak w przypadku dendrobeany gatunek z rodziny skąposzczetów stosowany podobnie na przynętę jak i do zanęty wędkarskich. Gatunek o niższej tolerancji na wysoka temperatury. Oba gatunki mogą być wykorzystywane do przerabiania materii organicznej w przydomowych kompostownikach.